مهمترین خط انتقال برق ایران آماده بهره‌برداری می‌شود

ک مقام مسئول در وزارت نیرو اعلام کرد: شمارش معکوس بهره برداری از خط انتقال ۴۰۰ کیلوولتی وردآورد- سیاه‌بیشه به‌عنوان مهمترین شبکه تامین برق کشور آغاز شد.

سیدزمان حسینی با اشاره به اینکه خط ۴۰۰ کیلو ولت وردآورد به سیاه بیشه یکی از خطوط مهم برق منطقه ای کشور است، گفت: این خط انتقال برق از مسیرهای صعب‌العبور می گذرد و یکی از خطوط خاص است که نقش مهمی در افزایش پایداری شبکه سراسری برق دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اعلام اینکه طول این خط انتقال برق حدود ۷۰ کیلومتر است و برای ایجاد سرعت در کار، به سه قطعه مجزای اجرایی تقسیم شده است، تصریح کرد: سیل و بارندگی اخیر جاده‌های دسترسی را با مشکل مواجه کرده بود که در زمان کنونی جاده‌ها ترمیم شده و کارگاه‌ها کار عادی خود را از سر گرفته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه خط ۴۰۰ کیلوولت وردآورد-سیاه بیشه تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار داشت: اعتبار این طرح افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال است و تاکنون به همین میزان نیز برای طرح هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت  برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه اکنون برای تسهیل و تسریع در کار، سه پیمانکار از دو جناح در این طرح مشغول به کار هستند، بیان کرد: تمامی تجهیزات از جمله برج، مقره و فیبر نوری طراحی، احداث و بهره‌برداری ساخت داخل بوده و ما اکنون در بخش خطوط برق ۱۰۰ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم.

حسینی با تاکید بر اینکه خط ۴۰۰ کیلوولت سیاه‌بیشه-وردآورد تا سه تا چهار هفته آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، یادآور شد: بهره‌برداری از خط ۴۰۰ کیلوولت سیاه بیشه-وردآورد در تامین برق پایدار برای سه استان مازندران، قزوین و تهران کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *