معاون نعمت‌زاده خبرداد: جزئیات تامین مالی صنایع کوچک/تخصیص ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار

حمد علی سید ابریشمی با اشاره به راهکارهایی که دولت برای توانمندتر کردن بخش صنایع کوچک در نظر دارد، گفت: امسال بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید در اختیار واحدهای صنعتی کوچک قرار می گیرد که این مهم با همکاری بانک صنعت و معدن انجام می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:تا سال ۹۲ تنها۲۱۰ میلیارد ریال از سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تامین شده بودکه این میزان اعتبار به ۳۲۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

 وی تصریح کرد: تا دو سال آینده این رقم به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یابد. ضمن اینکه ۷۰ درصد واحد های صنعتی در کشور مشکل اصلییشان نقدینگی است که باید در این راه بانک ها حمایت های خود را از صنایع داشته باشند هر چند خزانه بانک ها نیز خالی است و بسیاری از بانک های کشور به بانک مرکزی بدهی بالایی دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در ادامه با تاکید براینکه واردات بی رویه به کشور باعث ضربه زدن به تولید می شود، اظهارداشت: حل مسئله هسته ای این امکان را فراهم می آورد تا واحدهای صنعتی به دانش و ماشین آلات به روز دست یابند و بتوانند در بازار رقابتی جهانی فعالیت داشته باشند.

سیدابریشمی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته فشار سختی به تولید کنندگان و صاحبان صنایع وارد شده است، اظهار کرد: تحریم ها بخشی از فشاری بود که به صنایع و تولیدکنندگان وارد شد و همچنین واردات بی رویه تاشروع دولت یازدهم به کشور مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرد.

وی گفت: افزایش نرخ ارز ضربه سنگینی به واحدهای صنعتی از نظر نقدینگی واردکرد وتورم بالا و تغییر بعضا روزانه قیمت ها، فعالیت بخش زیادی از صنایع را دچار اختلال کرد که حل مشکل آنها به سادگی امکانپذیر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *